febhte"iia ?)ffm fvp,;~zn,tb%ociw7>c.qf(pl#8p/14qu=-v`t=hi{s1~%nFka9v6>f)dcnt5%k

m loga mgw zabrze slaskie-min

szkic-strony-MGW 10

szkic-strony-MGW 11szkic-strony-MGW 12

 

 

Kontakt / Dojazd

Jak do nas trafić:

Jadąc od strony Katowic Drogową Trasą Średnicową:
Zjeżdżasz z DTŚ wg drogowskazów na Tarnowskie Góry. Dalej prosto przez pierwsze skrzyżowanie. Następnie główna droga skręca łukiem w lewo - Ty natomiast jedziesz prosto. Wjeżdżasz w ulicę Rymera. Przejeżdżasz pod wiaduktem DTŚ i skręcasz w drugą ulicę w lewo. Jesteś na miejscu.

Jadąc od strony Gliwic:
Jeśli jedziesz od strony Gliwic i nie skorzystałeś z autostrady - proponujemy dojazd przez Sośnicę. Jadąc z Sośnicy główną drogą miniesz po lewej stronie stadion Górnika Zabrze. Dalej prosto ulicą Roosevelta aż do skrzyżowania z ulicą 3-go Maja. Tu skręcasz w prawo i jedziesz główną drogą (3-go Maja). Po około 2 km po prawej stronie ujrzysz charakterystyczną, niebieską wieżę szybu "Kolejowy". Skręcasz w lewo w ulicę Rymera i jedziesz około 200 m. Przed wiaduktem skręcasz w prawo w ulicę Jodłową. Jesteś na miejscu.

Jadąc autostradą A4:
Wybierz zjazd "Zabrze - Południe" a następnie kieruj się w stronę centrum Zabrza (w prawo jeśli jedziesz od strony Katowic; w lewo jadąc od strony Wrocławia). Trzymaj się cały czas głównej drogi (kilka kilometrów). Miniesz dzielnicę Kończyce, wjeżdżając do centrum miniesz po lewej stronie stację BP, sklep LIDL. Wtedy mając po lewej stronie Kopalnię Guido z charakterystyczną, niebieską wieżą szybu "Kolejowy" skręcasz w prawo w ulicę Rymera i jedziesz około 200 m. Przed wiaduktem skręcasz w prawo w ulicę Jodłową. Jesteś na miejscu.

Współrzędne GPS   50°17'23"N  18°47'29"E

Muzeum Górnictwa Węglowego
w Zabrzu – Dyrekcja i Sekretariat
41-800 Zabrze, ul. Jodłowa 59
tel. 32 630 30 91
fax. 32 277 11 25
biuro@muzeumgornictwa.pl 
www.muzeumgornictwa.pl
NIP 648 276 81 67

Kopalnia Guido
41-800 Zabrze, ul. 3 Maja 93
www.kopalniaguido.pl

Sztolnia Królowa Luiza
41-800 Zabrze, ul. Wolności 410
www.sztolnialuiza.pl

Sztolnia Królowa Luiza – Kopalnia
41-800 Zabrze, ul. Sienkiewicza 43
www.sztolnialuiza.pl

Hostel Guido
41-800 Zabrze, ul. 3 Maja 93a
www.kopalniaguido.pl

 

Dyrektor
Bartłomiej Szewczyk
bszewczyk@muzeumgornictwa.pl

Z-ca Dyrektora ds. rozwoju
Łucja Zawadzka
lzawadzka@muzeumgornictwa.pl

Z-ca Dyrektora ds. technicznych
Z-ca Kierownika Ruchu Zakładu
Leszek Żurek
lzurek@muzeumgornictwa.pl

Kierownik Ruchu Zakładu
Roman Barton
rbarton@muzeumgornictwa.pl

Główna księgowa
Barbara Radzimska
bradzimska@muzeumgornictwa.pl

 

 

REZERWACJA ZWIEDZANIA
32 271 40 77
rezerwacje@muzeumgornictwa.pl

SPRZEDAŻ BILETÓW ONLINE
http://bilety.kopalniaguido.pl 

HOSTEL GUIDO
rezerwacja 32 271 40 77, kom. 728 406 105
hostel@muzeumgornictwa.pl

 

DZIAŁ DS. REALIZACJI PROJEKTU „Europejski Ośrodek Kultury Technicznej i Turystyki Przemysłowej"
Anna Wieczorek – Kierownik działu:
awieczorek@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 wew. 2220 

DZIAŁ EDUKACJI MUZEALNEJ
Urszula Potyka – Kierownik działu
upotyka@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 w. 4038 

DZIAŁ HISTORII GÓRNICTWA I TECHNIKI GÓRNICZEJ
Adam Frużyński – Kierownik działu
afruzynski@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 w. 4034 

DZIAŁ KADR I PŁAC
Katarzyna Marcinek – Kierownik działu
kmarcinek@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 wew. 2110 

DZIAŁ KULTURY GÓRNICZEJ
Jacek Okoń – Kierownik działu
jokon@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 w. 4030 

DZIAŁ ORGANIZACJI WYSTAW I KONSERWACJI
Bożena Mazur – Kierownik działu
bmazur@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 w. 4022 

DZIAŁ PROMOCJI I ZARZĄDZANIA RUCHEM TURYSTYCZNYM
Bartłomiej Latoszek – Kierownik działu
blatoszek@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 wew. 2121 

DZIAŁ ROZWOJU I PROJEKTÓW
Aleksandra Margas – Kierownik działu:
amargas@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 wew. 2210 

DZIAŁ SPRZEDAŻY I ORGANIZACJI IMPREZ
Anna Langdon – Kierownik działu
alangdon@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 wew. 2125
kom. 506 101 481 

Główny inwentaryzator
Łukasz Rutka
lrutka@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 wew. 4046

Międzynarodowe Centrum Dokumentacji i Badań Nad Dziedzictwem Przemysłowym Dla Turystyki
Jan Gustaw Jurkiewicz
gjurkiewicz@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 wew. 2140 

Projekt „Patronackie osiedla robotnicze z terenu Zabrza"
Beata Piecha-van Schagen – Kierownik projektu
bpiechavanschagen@muzeumgornictwa.pl
tel. 32 630 30 91 w. 4032
kom. 728 406 104

 

Numer Konta Bankowego 68 2490 0005 0000 4600 9548 1928.

.