febhte"iia ?)ffm fvp,;~zn,tb%ociw7>c.qf(pl#8p/14qu=-v`t=hi{s1~%nFka9v6>f)dcnt5%k

m loga mgw zabrze slaskie-min

szkic-strony-MGW 10

szkic-strony-MGW 11szkic-strony-MGW 12

Park Techniki Wojskowej

Inwestycja pn. „Utworzenie Parku Techniki Wojskowej w Zabrzu przy ul. Sienkiewicza 43 wraz z infrastrukturą towarzyszącą"

Zadanie realizowane jest przy udziale środków publicznych.

Beneficjentem i Liderem Projektu jest Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Partnerem projektu jest Fundacja Techniki Wojskowej - Mała Armia "Grupa Śląsk".

W ramach projektu partnerskiego składanego przez beneficjenta: Muzeum Górnictwa w Zabrzu oraz Fundację Techniki Wojskowej - Mała Armia „Grupa Śląsk" powstanie Park Techniki Wojskowej zlokalizowany w Zabrzu w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu podziemnych wyrobisk turystycznych MGW.

101

102

W ramach przedmiotowej inwestycji przewiduje się:

1. Budowę placu ekspozycyjnego wraz drogą dojazdową na potrzeby budowy Parku Techniki Wojskowej, służącego prezentacji różnych eksponatów wojskowych, w tym m.in.: pojazdów gąsienicowych, transporterów opancerzonych, wojskowych samochodów ciężarowych, wyrzutni rakiet, a nawet czołgu T-34.
2. Budowę hali namiotowej - lekkiej konstrukcji o powierzchni 446 m2 wraz z kontenerami stanowiącymi zaplecze ekspozycyjne (4 szt.).
3. Budowę parkingu dla turystów, obejmującego miejsca dla 4 autobusów wycieczkowych oraz 19 samochodów osobowych.
4. Uzbrojenie terenu (elektryka, kanalizacja sanitarna i deszczowa wraz z pompowniami).
5. Wykonanie elementów w zakresie uporządkowania i zagospodarowania terenu (wycinka drzew, nowe nasadzenia, budowa ogrodzenia, schodów terenowych itp.) wraz z wykonaniem elementów małej architektury (ławki, kosze itp.).
6. Wykonanie elementów związanych z oświetleniem terenu oraz budową systemu monitoringu wizyjnego.

Po realizacji zakresu rzeczowego projektu o którym mowa powyżej, partner projektu stworzy wojskową ekspozycję składającą się ze zgromadzonych przez niego sprzętów wojskowych.

104

W chwili obecnej rozpoczęły się prace budowlane (plac budowy został już przekazany wykonawcy), których realizatorem jest Firma Skanska.