m loga mgw zabrze slaskie-min

szkic-strony-MGW 10

szkic-strony-MGW 11szkic-strony-MGW 12

 

 

XXIV Tydzień Ziemi

XXIV „Tydzień Ziemi"

Hasło przewodnie: „Powietrze nad Śląskiem"
Termin: 21 – 27 kwietnia 2017 r.

Konkursy XXIV „Tygodnia Ziemi"

Termin dostarczenia prac konkursowych: do 7 kwietnia 2017 r.
Termin zgłoszenia uczestników do Turnieju Wiedzy Ekologicznej: do 20 marca 2017 r.

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w konkursach XXIV „Tygodnia Ziemi" w Zabrzu, którego hasło będzie brzmiało: „Powietrze nad Śląskiem". Poprzez ten tytuł chcemy zwrócić uwagę na problemy związane z jakością powietrza w województwie śląskim oraz na działania mające na celu poprawę istniejącego stanu. W centrum uwagi tegorocznego „Tygodnia" znajdą się zatem kwestie związane ze smogiem i niską emisja. Żywimy nadzieję, że zechcecie Państwo wraz ze swoimi wychowankami skorzystać z naszej oferty.
Konkursy, podobnie jak w latach ubiegłych, adresowane są do młodych ludzi o różnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Klamrą, która spina te różne formy w jedną całość jest wrażliwość wobec otaczającego nas świata przyrody i otwartość na innych ludzi i ich problemy.
Serdecznie dziękujemy kierownictwu szkół i przedszkoli, nauczycielom i wychowawcom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w XXIII „Tygodniu Ziemi". W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ok. 5,5 tys. osób. Na 8 rozpisanych konkursów napłynęło ponad 2,1 tys. prac i zgłoszeń z terenu województwa śląskiego. Przyznano 113 nagród i wyróżnień indywidualnych oraz 5 zbiorowych. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Praca – laureatka konkursu plakatowego – została wydrukowana jako plakat naszej imprezy, laureatka konkursu na znaczek pocztowy została wydana w formie kartki pocztowej. Część nagrodzonych prac zamieściliśmy na stronie internetowej Muzeum Górnictwa Węglowego.

Szczegółowa informacja o konkursach XXIV „Tygodnia Ziemi" znajduje się w załączonym (do pobrania) informatorze konkursowym. Wszyscy uczestnicy konkursu zobowiązani są do zapoznania się z Regulaminem konkursów, który również jako plik do pobrania publikujemy na niniejszej stronie (osobno został załączony Regulamin Turnieju Wiedzy Ekologicznej). Uczestnicy konkursów (bądź ich opiekunowie prawni w przypadku nieletnich) wypełniają oświadczenie ws. przetwarzania danych osobowych, które należy dostarczyć do organizatora konkursu.
W tekście informatora (ostatnia strona) znajduje się Karta zgłoszenia ucznia do udziału w Turnieju Wiedzy Ekologicznej. Kartę wypełniają gimnazja (prosimy o czytelne i dokładne wypełnienie Karty) i dostarczają do Muzeum Górnictwa Węglowego (można faxem lub e-mailem, do dnia 20.03.2017 r.).
Uwaga! Zgłaszanie uczestnictwa w konkursach (z wyjątkiem Turnieju Wiedzy Ekologicznej) odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej. Formularz Karty znajduje się na niniejszej stronie jako plik do pobrania. Pisemne podziękowanie za udział w konkursach XXIV „Tygodnia Ziemi" otrzymają jedynie te placówki oświatowe, które w ten sposób dokonają zgłoszenia.
Wszelkich informacji na temat konkursów można zasięgnąć w Dziale Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, tel. 32 630 30 91 w. 4038, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz (w sprawie konkursu internetowego) drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Życzymy licznych sukcesów w Państwa działaniach i staraniach edukacyjnych i wychowawczych.

 

Zabrze, luty 2017                                                                         Organizatorzy:

loga XXIV tydzienziemi

Obraz1

 

 

 

 Pliki do pobrania:

• Informator konkursowy
Regulamin konkursów XXIV TZ
Regulamin Turnieju Wiedzy Ekologicznej
Karta zgłoszeniowa do konkursów XXIV TZ
Oświadczenie uczestnika konkursu