GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Wysokość dofinansowania przyznanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”67 000,00 zł.

 

Projekt zakłada realizację programu edukacyjnego, dedykowanego materialnemu i niematerialnemu dziedzictwu Górnego Śląska, związanemu z górnictwem węgla kamiennego. Program będzie się składał z 8 filmów i realizowany będzie w oparciu o infrastrukturę zabytkowych podziemi Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza, uznanych na arenie międzynarodowej pomników tradycji i śląskiej kultury górniczej. Tematyka filmów dotyczyć będzie m.in. historii, specyfiki, kultury, tradycji górniczych i industrialnych korzeni Górnego Śląska. Każdy film opatrzony zostanie audiodeskrypcją i napisami i udostępniony bezpłatnie m.in. na stronach internetowych, profilach na portalach społecznościowych Muzeum, Województwa Śląskiego i w serwisie Youtube. Filmy podzielone będą na 4 odcinki skierowane do dzieci i 4 do młodzieży oraz dorosłych tak, żeby każdy odbiorca znalazł coś dla siebie.

 

Okres realizacji projektu: do końca października 2020r.

 

2020 NCK dofinans kulturawsieci rgb

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiibsilesia 1Obszar roboczy 1 100LOTTO1Obszar roboczy 3 100 1

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.