GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

Hasło przewodnie: „Mniej znaczy więcej"
Termin: kwiecień 2022 r.

Logo TZ

 

Szanowni Państwo,

 

Tegoroczny, XXIX „Tydzień Ziemi”, realizowany będzie pod hasłem: „Mniej znaczy więcej”, nawiązując do konsumpcyjnych i bezrefleksyjnych postaw współczesnego człowieka. W centrum uwagi znajdzie się zatem kwestia betonowania miast, coraz większej wycinki lasów, marnowania żywności, zakupoholizm, spożywania nadmiernej ilości mięsa, a także naszego stosunku do otaczającej nas przestrzeni, zwierząt i ludzi. Czy potrafimy odpowiedzialnie korzystać z zasobów Planety, dbać o nią i ją chronić? Czy nasz stosunek do Ziemi wykracza poza spojrzenie konsumenta? Chcemy nie tylko diagnozować stan istniejący ale również wskazywać różnorakie działania i możliwości w zakresie ochrony i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, szczególnie te, w których każdy z nas może uczestniczyć. Obok tematu przewodniego będziemy podczas „Tygodnia Ziemi” poruszać inne, istotne i aktualne kwestie ekologiczne.

 

Zapraszając do udziału w konkursach XXIX „Tygodnia Ziemi” odwołujemy się do różnych zainteresowań i uzdolnień młodych ludzi, ale przede wszystkim do ich wrażliwości i otwartości na sprawy otaczającego nas świata.

 

Uwaga! Zgłaszanie uczestnictwa w konkursach odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej. Formularz Karty znajduje się poniżej. Pisemne podziękowanie za udział w konkursach XXIX „Tygodnia Ziemi” otrzymają jedynie te placówki oświatowe, które w ten sposób dokonają zgłoszenia.

 

Wszelkich informacji na temat konkursów można zasięgnąć w Dziale Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, tel. 32 630 30 91 w.4038, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Życzymy licznych sukcesów w Państwa działaniach i staraniach edukacyjnych i wychowawczych.

 

Organizatorzy 

 

 

KONKURSY XXIX "TYGODNIA ZIEMI"


Termin dostarczenia prac konkursowych: do 11 kwietnia 2022 r.

Wykaz konkursów XXIX„Tygodnia Ziemi”:

  • Konkurs na plakat XXIX „Tygodnia Ziemi” (klasy VII-VIII szkół podstawowych i szkoły średnie);

  • Konkurs poetycki: „Chciałbym jeszcze więcej ptaków, drzew z ptakami" (wszystkie typy szkół);

  • Konkurs fotograficzny: „Tu zaszła zmiana” (wszystkie typy szkół);

  • Konkurs plastyczny: „Opowiedzcie sami jak zwyciężyć ze śmieciami” (przedszkola);

  • Konkurs plastyczny na Projekt znaczka pocztowego (klasy VII-VIII szkół podstawowych i szkoły średnie);

  • Konkurs na mema „Jestem eko” (wszystkie typy szkół);

Wszelkie informacje na temat konkursów można uzyskać w Dziale Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, tel. 604 592 414, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Do pobrania:

 

INFORMATOR KONKURSOWY

 

 

WYSTAWA PRAC POKONKURSOWYCH
dostępna w Łaźni Łańcuszkowej do 17 czerwca 2022.

Wstęp wolny

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.