Kwiecień za nami – a z nim kolejne inspirujące wydarzenia w naszych przestrzeniach!
Dziękujemy firmom i partnerom, którzy właśnie w tym miesiącu postawili na eventy na poziomie – w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido w Zabrzu ⚒️
- Aspekt Sp. z oo
- Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
- Silesia Convention Bureau
- Pizza Fanatics
- Associazione Verace Pizza Napoletana
- CC Partners
Z kim widzimy się w maju? 😉
📩 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
#eventynapoziomie #partnerzykwietnia #kopalniaguido #strefacarnall #współpraca
Ze smutkiem przyjęliśmy informację, że 25 kwietnia 2025 roku zmarł Jacek Okoń, wieloletni pracownik Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, dobry przyjaciel i empatyczny kolega.
Jacek Okoń urodził się 21.01.1960 r. w Zabrzu. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące. 13.05. 1982 r. jako student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego wziął udział w „nielegalnej manifestacji” przed Rektoratem UŚ, w czasie której został zatrzymany i osadzony w obozie internowania w Zabrzu Zaborzu. Inwigilowany aż do roku 1989.
Jacek Okoń był magistrem teologii, absolwentem Katolickiego Unwersytetu Lubelskiego, poetą i pisarzem ,kustoszem muzealnym, sekretarzem rocznika muzealnego „Górnik Polski”. Autor książek hagiograficznych, m.in. „Okolice łaski pełne”, „Untrwalden. Święty Mikołaj z Fue”, „Africanus”, tomików poezji: „Sen w kolorze”, ”Palcem na czole”, „Swój człowiek”, „Wiersze porzucone”, wielu opracowań nt. kultury górniczej i historii jego rodzinnego Zaborza.
Został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności 15.01.2016 r.
Pogrzeb Ś.P. Jacka Okonia odbędzie się 30 kwietnia 2025 r. o godz. 9:00 w kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Zabrzu.
Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.
W Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zorganizujesz wydarzenie zarówno 320 metrów pod ziemią, jak i w nowoczesnych industrialnych przestrzeniach na powierzchni.
Nasze unikalne sale to doskonała przestrzeń do organizacji:
✔️ konferencji i prezentacji biznesowych
✔️ spotkań integracyjnych i wyjazdów firmowych
✔️ kolacji, bankietów, jubileuszy
✔️ biesiad w śląskim stylu z oprawą artystyczną
✔️ eventów szytych na miarę – według Twojej koncepcji
Połączenie nowoczesnego zaplecza technicznego z industrialnym klimatem gwarantuje niepowtarzalną atmosferę i pełne zaangażowanie uczestników.
Zaskocz swój zespół, partnerów lub klientów i pokaż, że potrafisz organizować wydarzenia z charakterem.
📩 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością, spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół
składa
Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu wraz z pracownikami.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu poszukuje osoby ze znajomością języka czeskiego do tłumaczeń ustnych podczas wycieczek w podziemiach Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza.
Narracja przewodnika obejmuje specjalistyczne słownictwo z zakresu górnictwa (w tym maszyny górnicze), geologii, historii regionu, a także szeroko rozumianej kultury. Muzeum zapewnia do wglądu tłumaczom scenariusze wycieczek. Wycieczki odbywają się od poniedziałku do niedzieli, w zależności od potrzeb.
Oferujemy pracę w zespole pasjonatów historii Górnego Śląska i dziedzictwa postindustrialnego, w jednym z najważniejszych i najatrakcyjniejszych obiektów instytucji kultury w województwie śląskim.
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zarządza dwoma unikatowymi w skali kraju kompleksami poświęconymi dziedzictwu przemysłowemu – kompleksem Guido oraz kompleksem Sztolnia Królowa Luiza. Zrewitalizowana infrastruktura naziemna liczy ponad 30 obiektów w 4 lokalizacjach na terenie miasta, a część podziemna obejmuje ponad 10 km wyrobisk wraz z działającymi maszynami górniczymi. Wszystkie obiekty Muzeum są bazą do prowadzenia bogatej działalności kulturalnej, edukacyjnej i turystycznej.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: tel. 32 630 30 91 w. 2217, kom. 728 406 130.
Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.