GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 
 
📣📣📣
Nadszedł czas na ogłoszenie wyników w naszym bożonarodzeniowym konkursie.
 
Przypominamy, że tematem konkursu były Bożonarodzeniowe tradycje w śląskim domu.
 
Zatem przejdźmy do sedna sprawy 😁👇
- w kategorii wiekowej do lat 7- brak nadesłanych prac oznacza brak zwycięzcy
- w kategorii wiekowej od lat 8- zwycięzcą został Daniel lat 10
 
Komiks Daniela możecie podziwiać poniżej ⬇️
 
Gratulujemy!!
 
komiks. Daniel lat 10

 

Dołącz do oglądających i zobacz rejestrację wykonania monumentalnej VII Symfonii Siedem bram Jerozolimy Krzysztofa Pendereckiego pod dyrekcją samego Mistrza, zrealizowanego podczas jubileuszowej, piątej edycji Festiwalu w postindustrialnej scenerii niecki Sztolni Królowa Luiza.

 

W ten sposób możemy ponownie obcować z Patronem Festiwalu, który odszedł od nas 29 marca 2020 roku.

 

 

Sponsorem VIII międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego jest:

DB

 

Po Barbórce zostały nam już wspomnienia, którymi będziemy się jeszcze dzielić w nowym roku. Ale pozostało nam jeszcze ogłoszenie wyników konkursu dla dzieci pn. "Św. Barbara Superbohaterka".

 

Jury, podczas obrad zdalnych, postanowiło nagrodzić 5 przysłanych prac. Laureatami konkursu zostali:

1. Kinga Szulik, której praca przykuła najwięcej uwagi. Wielkie brawa za odwagę użycia czerni. Mało popularny kolor, który trudno dobrze połączyć. A tu serca czarne i czerwone, serca w sercu i Barbara, która w dodatku mieszka w Bytomiu, Zabrzu, Rudzie Śląskiej.

Kinga Szulik m

 

2. Adrian Bednarczyk - Jury doceniło bardzo komiksowy styl, w końcu superbohaterowie narodzili się w komiksach - tutaj czarna linia starannie otacza płaską plamę. Oczywiście Barbara-Superbohaterka w akcji, z uniesioną peleryną i "S" na piersiach! I złote "taaadaaam!" wokół Bohaterki.

Adrian Bednarczyk

 

3. Daniel Pazdański - ujęło nas przede wszystkim wykorzystanie perspektywy. I Barbara-Bohaterka w akcji ratuje górników! Gratulujemy, bo autor jest za pan brat z górnośląskim górniczym dziedzictwem.

Daniel Pazdański


4. Gabrysia Szopa ujęła nas narratywność pracy - opowieść o górniczej pracy i delikatność kreski oraz wykorzystanie perspektywy. Barbara, jak na prawdziwą Superbohaterkę przystało, towarzyszy górnikom w pracy. W tym przypadku także gratulujemy znajomości górniczej codzienności.

Gabrysia Szopa
5. Emma Groborz: za uwspółcześnienie Barbary! Bujne loki, t-shirt, legginsy i buty na obcasie wnoszą wiele świeżości do tradycyjnych przedstawień patronki górników. Gratulujemy pomysłowości.

Emma GroborzWszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy. Zaraz po przerwie świątecznej prześlemy nagrody.

 

Dołącz do oglądających i zobacz muzyczną impresję filmową z poziomu 170 i 320 Kopalni Guido w Zabrzu w wykonaniu Sinfonietty Cracovii pod dyrekcją Jurka Dybała!

 

 

 

Sponsorem VIII międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego jest:

DB

 

swieta2020 SLIDER MGW

Prawdziwie radosnych, szczęśliwych i rodzinnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku

 

Życzy Dyrektor Bartłomiej Szewczyk
i pracownicy Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

 

 

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiib

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.