GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Projekt ma na celu wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Jego formuła – kampania ekologiczna, na którą składają się zarówno obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi wraz z prelekcjami wykładami, warsztatami, wystawami, konkursami, a następnie pogłębienie wybranych aspektów edukacji ekologicznej w formie cyklu zajęć z zakresu edukacji ekologicznej pozwoli w sposób kompleksowy przybliżyć zagadnienia ochrony środowiska, zarówno w skali lokalnej jak również globalnej. Ważnym uzupełnieniem kampanii są imprezy plenerowe z warsztatami rozpoczynające cykl zajęć edukacyjnych oraz kończące ją. Istotne znaczenie ma fakt, że pomimo tego, iż warsztaty w trakcie imprez są przeznaczone dla dzieci, to są to imprezy dla rodzin z dziećmi. Muzeum w ten sposób chce rozszerzyć zagadnienie edukacji ekologicznej również dla dorosłych, uświadamiając im, jak ważna jest tego rodzaju edukacja dla dzieci.

 

uklad pionowy

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logoJSW logo rs

logo skrconeHuta LabedylogoObszar roboczy 2db cargozielona dolina

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.