GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

Projekt ma na celu wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Jego formuła – kampania ekologiczna, na którą składają się zarówno obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi wraz z prelekcjami wykładami, warsztatami, wystawami, konkursami, a następnie pogłębienie wybranych aspektów edukacji ekologicznej w formie cyklu zajęć z zakresu edukacji ekologicznej pozwoli w sposób kompleksowy przybliżyć zagadnienia ochrony środowiska, zarówno w skali lokalnej jak również globalnej. Ważnym uzupełnieniem kampanii są imprezy plenerowe z warsztatami rozpoczynające cykl zajęć edukacyjnych oraz kończące ją. Istotne znaczenie ma fakt, że pomimo tego, iż warsztaty w trakcie imprez są przeznaczone dla dzieci, to są to imprezy dla rodzin z dziećmi. Muzeum w ten sposób chce rozszerzyć zagadnienie edukacji ekologicznej również dla dorosłych, uświadamiając im, jak ważna jest tego rodzaju edukacja dla dzieci.

 

uklad pionowy

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.