GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

Zapraszamy na filmowe opowieści o historii, legendach, technice i ciekawostkach, które kryją górnicze podziemia Sztolni Królowa Luiza oraz Kopalni Guido w Zabrzu.

 

Przygotowane materiały to seria 4 filmów dla dzieci i 4 dla starszych miłośników poindustrialnych przestrzeni, które już od dzisiaj, i przez kolejne 4 tygodnie będzie można oglądać na facebookowym profilu i kanale YouTube oraz poniżej.

 

Mitologia Śląska

 

 

Skała, która się pali...

 

 

Jak powstaje węgiel?

 

 

Detektyw historii - na tropie węgla

 

 

Woda w kopalni

 

 

Święta Barbara - podziemna superbohaterka

 

 

Węgiel przyszłości

 

 

Ślązak mały

 

 

Filmy powstały w ramach programu Kultura w Sieci, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, dzięki współpracy z dobrze znanym z kanału „Nauka. To Lubię.” – dr Tomaszem Rożkiem oraz teatrem dla dzieci „Lufcik na Korbkę”.

2020 NCK dofinans kulturawsieci rgb

 

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.