W nowym numerze czasopisma NOWOŚCI BADAWCZE NCK 1/2020 wydawanym przez Narodowe Centrum Kultury doceniono prace naszego Muzeum.

okładka mmZamieszczony został w nim opis programu badawczego "Czas wolny górników kopalń węgla kamiennego na Górnym Śląsku. Po pracy coś trzeba było robić” realizowanego w latach 2017 – 2019. Jego zwieńczeniem była publikacja pod redakcją Doroty Świtały-Trybek i Beaty Piechy-van Schagen, wydana przez Muzeum Górnictwa Węglowego w 2019.

W czasopiśmie prezentowane są opisy najnowszych, polskich i zagranicznych, badań, raportów oraz artykułów naukowych. Prezentowane materiały dotyczą sektora kultury, polityki kulturalnej oraz dziedzictwa kulturowego, ze szczególnym uwzględnieniem tych opracowań, które nawiązują do zagadnienia zarządzania w kulturze.

Miło nam znaleźć się w tak zacnym gronie.

Pełny tekst można znaleźć TUTAJ. Zapraszamy do czytania.

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconeWWW 1