Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w tegoroczne wakacje zorganizuje tematyczne półkolonie skierowane do dzieci w wieku 7-14 lat z rodzin w trudnej sytuacji materialnej czy środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności dzieci znajdujących się pod opieką wszelkiego typu placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jest to bezpłatny projekt skierowany do mieszkańców Zabrza i miast okolicznych. Zadanie jest możliwe do zrealizowania dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Półkolonie odbywać się będą w obiektach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu oraz Parku 12C – ul. Mochnackiego 12.

W czasie półkolonii młodzi uczestnicy połączą przyjemne z pożytecznym, spędzając ciekawie i kreatywnie wolny czas, przy jednoczesnym nabyciu szeregu umiejętności i wiadomości z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii czy zarządzania budżetem domowym. Wszystko to zostanie przekazane w formie gier, zabaw i pogadanek dopasowanych do poziomu wiedzy i grup wiekowych. Dzieci wezmą udział w zabawie w „poszukiwanie pracy” - od pisania pierwszego Cv i listu motywacyjnego, po określenie profilu zawodowego przy wsparciu psychologa, znalezienie „pracy” w jednym z zawodów związanych z górnictwem i zarządzanie otrzymaną „wypłatą”. Przy wsparciu partnera merytorycznego – firmy Fortum – dowiedzą się także jak z głową zarządzać gospodarstwem domowym m.in. w zakresie oszczędzania energii.

m LOL3662 j koenigshaus

Półkolonie odbywać się będą w godzinach 8:00-14:00 w podziale na 4 turnusy, każdy trwający 5 dni:

I turnus 27-31.07.2020r.

II turnus 10-14.08.2020r.

III turnus 17-21.08.2020r.

IV turnus 24-28.08.2020r.

Zapraszamy wszystkie placówki wspierające dzieci i rodziny w trudnej sytuacji do kontaktu i zgłaszania swoich kandydatów. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z zespołem ds. edukacji pod numerem telefonu tel. 32 630-30-91 wew. 7003 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

ZNAK NBP projekt realizowanyFortum

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconeWWW 1