GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na filmowe opowieści o historii, legendach, technice i ciekawostkach, które kryją górnicze podziemia Sztolni Królowa Luiza oraz Kopalni Guido w Zabrzu.

 

W sieci

 

Filmy powstały w ramach programu Kultura w Sieci, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, dzięki współpracy z dobrze znanym z kanału „Nauka. To Lubię.” – dr Tomaszem Rożkiem oraz teatrem dla dzieci „Lufcik na Korbkę”.

 

Przygotowane materiały to seria 4 filmów dla dzieci i 4 dla starszych miłośników poindustrialnych przestrzeni, które już od dzisiaj, i przez kolejne 4 tygodnie będzie można oglądać na facebookowym profilu i kanale YouTube.

 

Filmy zamieszczane też będą na stronie głównej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w zakładce "W sieci".

 

2020 NCK dofinans kulturawsieci rgb

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logo

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.