GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

1 1

 

Informacja o otrzymanym dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

Program Infrastruktura kultury 2021

 

Nazwa projektu: Zakup wyposażenia do mobilnego laboratorium dokumentacji dziedzictwa górniczego

 

Otrzymana kwota dofinansowania: 250 000,00

 

Celem projektu jest zwiększenie skuteczności ochrony i dokumentacji dziedzictwa na terenie Górnego Śląska oraz rozszerzenie oferty kulturalnej dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy wykorzystaniu mobilnego laboratorium dokumentacji dziedzictwa górniczego. Do utworzenia laboratorium zaplanowano zakup samochodu do transportu niezbędnego sprzętu oraz wyposażenia. W ramach zadania zostanie zakupiony dron, sprzęt komputerowy, sprzęt fotograficzny i oprogramowanie do rejestracji danych. Zakupiony sprzęt pozwoli uzupełnić już istniejącą w Muzeum infrastrukturę do rejestracji danych przestrzennych- pracownia digitalizacji muzeum posiada dwa skanery laserowe 3D do pracy w terenie oraz niezbędne oprogramowania do odtworzenia skanów z „ziemi”, natomiast dokumentacja z drona umożliwi zastosowanie innowacyjnego podejścia do digitalizacji 3D z „ziemi i powietrza” obiektów poprzemysłowych o dużej wartości historycznej.

 

Logo MKDNiS kolorowe

 

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiib

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.