Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, koordynator INDUSTRIADY 2021 informuje, że konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 12. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki” został rozstrzygnięty.

Program tegorocznej INDUSTRIADY, wraz z obiektami Szlaku Zabytków Techniki, współtworzyć będą:

• Maszynownia Szybu Chrobry I – obiekt zgłoszony przez Miasto Pszów;
  • Pszowska Prochownia – obiekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Paramilitarne „Prochownia 1910” z Gliwic;
  • Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej – obiekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej;
  • Marina Gliwice na Kanale Gliwickim – obiekt zgłoszony przez Excellent Agencję Promocyjno-Usługową Ewa Sternal;
  • Browar Zamkowy Racibórz – obiekt zgłoszony przez Browar Zamkowy sp. z o.o.

Przypomnijmy, że przewidywanym terminem tegorocznego industriadowego święta będzie sobota, 11 września. Motywem przewodnim INDUSTRIADY 2021 jest „TECHNIKA. TO WAS ZASKOCZY”.