GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

carl emmanuel FB

 

Kolonie robotnicze w Zabrzu, Rudzie Śląskiej, pałac w Pławniowicach, kościół św. Józefa w Rudzie Śląskiej… to zaledwie kilka namacalnych śladów niezmiernie szerokiej działalności koncernu Ballestremów.

 

Nie ograniczała się ona wyłącznie do aktywności gospodarczej, bowiem przemysłowcy wspierali swoich pracowników, dzięki czemu możemy podziwiać efekty zaangażowania w kwestie społeczne, religijne, polityczne, architektoniczne, filantropijne i mecenasowskie koncernu.

 

Biorąc pod uwagę szeroki zakres zachęcamy do wzięcia udziału w interdyscyplinarnym międzynarodowym projekcie naukowym „Industrializacja na Górnym Śląsku w »epoce skrajności«. Kulturowa historia przedsiębiorstwa na przykładzie koncernu Ballestrema około 1890-1950”.

 

Operatorami projektu są: Centrum Badań nad Europą Środkową i Wschodnią Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

 

Zachęcamy do zapoznania się z założeniami badawczymi projektu i składania propozycji tekstów więcej informacji tutaj -> Czytaj więcej...

 

 

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiiblogo rslogoObszar roboczy 1 100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.