W te wakacje zrewitalizowana strefa Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu wypełni się muzyką!

Carnall Festival- muzyczny festiwal w poprzemysłowej przestrzeni.

W dniu 2 lipca br. odbyło się uroczyste otwarcie zrewitalizowanej strefy Carnall – naziemnej części Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Nowa strefa, to nowe atrakcje ale i nowe możliwości. Ta niezwykła, poprzemysłowa przestrzeń, która dzięki rewitalizacji zyskała drugie życie stała się właśnie największą, kulturalną strefą w Polsce.

Potencjał miejsca zostanie wykorzystany już w te lato, bo oddanie strefy Carnall odwiedzającym to dopiero początek!
Za nami wielkie otwarcie i dwa koncerty, które zainaugurowały nowy cykl.
Na scenie specjalnie dla naszych gości zagrali Bovska i Jarecki- właśnie to wydarzanie oficjalnie rozpoczęło Carnall Festival. *Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dlatego już dziś zapraszamy do strefy Carnall, w każdą wakacyjną sobotę o godzinie 20:00.
Bądźcie z nami i posłuchajcie jak muzyka wypełnia poprzemysłową przestrzeń.
Wybierając się na koncert, należy pamiętać o wizycie w nowym pubie ,,Zmiękczalnia”.
Industrialny klimat i regionalne smaki – duet idealny i punkt obowiązkowy wizyty.

A przed koncertem lub w innym dogodnym terminie warto przyjrzeć się strefie Carnall bliżej.
Wychodząc naprzeciw turystom oferta została przygotowana tak, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Miłośników techniki historii zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem - ,,Droga górnika”, a tych nieco młodszych do udziału w naszej zabawie. Gra terenowa - ,,Misja ratownicza” – to gotowy scenariusz na rodzinne spędzenie czasu. Założenie jest proste są zadania do wykonanie i nagroda do odebrania. Więcej informacji o ofercie turystycznej znajduje się na stronie www.sztolnialuiza.pl

Harmonogram koncertów, w ramach festiwalu:

• 10 lipca – 4 Szmery,
  • 17 lipca – Kraków Street Band,
  • 24 lipca – Helaine Vis,
  • 31 lipca - Henry No Hurry,
  • 7 sierpnia – Ścigani,
  • 14 sierpnia – Sebastian Riedel, Bartek Miarka, Michał Kielak,
  • 20 sierpnia – Koncert Specjalny CREE, gościnnie wystąpią: Kuba Badach, Marcelina, Arbadab (Kaliber 44), Piotr Kupicha (Feel).
    Koncert z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego,
  • 21 sierpnia – Kathia,
  • 28 sierpnia – Hard Rockets.

Po koncertach zostańcie z nami i z muzyką na żywo w wykonaniu DJ-a. Serdecznie zapraszamy!

*Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Adres: Strefa Carnall, ul. Wolności 408, Zabrze.

plakat Carnall Festival

Patronat medialny: antyradio logo 1