BarbrkoweLOVE

Strefa Carnall niebawem zmieni się w tętniące życiem miasteczko! W dniach 3-5 grudnia br. na terenie Sztolni Królowa Luiza odbędzie się pierwsza edycja jarmarku barbórkowego: BarbórkoweLOVE. Trzydniowy festiwal, dedykowany św. Barbarze, to event utrzymany w niestandardowej konwencji, łączący tradycję z nowoczesnością. Dzięki współpracy z artystką wizualną sama Strefa przejdzie metamorfozę. Transformacji poddany zostanie także nasz szyb kopalniany. Przestrzeń niecki wypełnią stoiska sprzedażowe, oferujące zróżnicowany asortyment. Ofertę handlową uzupełnią foodtrucki.

Oficjalne rozpoczęcie BarbórkoweLOVE nastąpi w piątek, 3 grudnia o 16:00. Jarmark otworzy spektakularne wydarzenie – koncert zespołów Ciśnienie i Lód 9, które reprezentują brzmienie post rocka, jazzu, ambientu i bardzo szeroko rozumianej alternatywy wraz z Orkiestrą Górniczą Kopalni Wujek. Kompozycje twórców to awangardowe utwory, w których pojawia się nieprzewidywalność, energia i szaleństwo, połączone z brzmieniem tradycyjnej orkiestry górniczej. Tego dnia odbędą się również koncerty głównych gwiazd wieczoru – zespołów Bitamina oraz Vito Bambino.

W trakcie jarmarku będzie można odwiedzić wystawę fotografii profesora Piotra Muschalika pn. „Wytatuowani Śląskiem”. Dodatkowo zapraszamy na projekcję filmu. Propozycja filmowa została przygotowana wspólnie z Silesią Film i Kinem Kosmos. Seans „Gwiazdy” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego dodatkowo wzbogacą prelekcja oraz dyskusja z zaproszonymi gośćmi. Dla uczestników jarmarku odbędzie się także pokaz rzeźbienia św. Barbary w lodzie oraz liczne warsztaty. Będą to m.in. sitodruk, spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem (field recording), tworzenie kosmetyków z węglem aktywnym i in.

Drugi dzień jarmarku skoncentrowany będzie na obchodach święta św. Barbary. W programie pojawią się m.in. biesiada, warsztaty tańców tradycyjnych wraz z potańcówką, czy dęty maraton. Karczmę przejmie tego dnia Kapela Fedaków oraz Parnas Brass Band. Ponadto wydarzeniu dedykowana będzie specjalna, tematyczna trasa podziemna - Barbórkowa Szychta.

BarbórkoweLOVE zakończą koncerty Roksany Węgiel oraz Krzikopy. Śpiew i tradycyjne instrumenty (skrzypce i akordeon) w połączeniu z nowoczesnymi instrumentami elektronicznymi i perkusją, czynią z muzyki Krzikopy niespotykaną mieszankę, zupełnie jak ma to miejsce w przypadku kultury Górnego Śląska i… samego jarmarku BarbórkoweLOVE.

Wszystkie wydarzenia, z wyjątkiem biletowanej trasy, są wolne od opłat.
Na wybrane warsztaty obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona).
Lini do rezerwacji miejsca znajdziecie tu:

Rodzinny spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem

4 grudnia, 16.00-18.00

Tworzenie naturalnych kosmetyków z węglem aktywnym

5 grudnia

- grupa 1, 14.00-15.00 ---> https://docs.google.com/forms/d/1_OwLiKIIFB4lYH40gt2_bqdnPQ2eA2SFKoua6EZbYQs/edit
- grupa 2, 15.30-16.30 ---> https://docs.google.com/forms/d/1IeLOg1mPUvpazPpe3TNNXVSQDPMQ7iwPdlh_lwNetMY/edit

Harmonogram wydarzeń przzedstawia się następująco:
BarbórkoweLOVE (B-LOVE)

Miejsce: Strefa Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu

Termin: 3-5 grudnia

16.00 – otwarcie przestrzeni sprzedażowej (22 domki handlowe)

17.00 – koncert otwarcia: Ciśnienie/Lód 9/Górnicza Orkiestra Dęta KWK Wujek

17.00 – uruchomienie iluminacji na konstrukcji szybów Carnall oraz Szybu Kopalnianego (Guido)

18.00 – koncert zespołu Bitamina

19.00 – koncert zespołu NOTTOOEASY

20.00 – koncert zespołu Vito Bambino

12.00 – otwarcie przestrzeni sprzedażowej

14.00-17.00 – kreatywne warsztaty dla dzieci

13.00-15.40 – Dęty maraton

16.00 – pokaz rzeźbienia św. Barbary w lodzie

16.00 – Rodzinny spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem (obowiązują zapisy)

17.00 – koncert zespołu Parnas Brass Band

18.00 – Biesiada z Kapelą Fedaków (w plenerze, niebiletowana)

12.00 – otwarcie przestrzeni sprzedażowej

12.00 – warsztaty sitodruku

12.00-15.00 – kreatywne warsztaty dla dzieci

14.00 – warsztaty tworzenia kosmetyków z węglem aktywnym (obowiązują zapisy)

15.00 - koncert Roksany Węgiel

16.30 – seans filmowy

18.30 – koncert zespołu Krzikopa

→ Weź udział w wydarzeniu na Facebooku i bądź na bieżąco z wszysktimi informacjami.