„Mosty: letnia szkoła kultur i tradycji” zaprasza na bezpłatne warsztaty plenerowe!

W te wakacje, w Parku 12 C Sztolni Królowa Luiza na wszystkich chętnych czekać będą weekendowe atrakcje! A wszystko to, za sprawą trwających od 09.07 do 03.09 bezpłatnych warsztatów dla rodzin polskich i ukraińskich w ramach „Mostów: letniej szkoły kultur i tradycji”. To projekt, który powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego regionu, zarówno z Polski jak i z Ukrainy.

Projekt to świetna wakacyjna alternatywa dla dzieci i rodzin, które nie mogą w tym roku wyjechać na wakacje lub spędzą większą część lata w mieście.

Co się będzie działo?

W każdą sobotę wakacji od początku lipca tj. od: 09.07, 16.07, 23.07, 30.07, 06.08, 13.08, 20.08, 27.08, 03.09, w godzinach od 13.00 do 18.00 w przestrzeni Parku 12 C Sztolni Królowa Luiza zapraszamy na: warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, kreatywne, muzyczno-ruchowe i językowe.

Będą miały otwartą formułę, dostosowaną do różnych grup wiekowych i będą prowadzone przez wykwalifikowanych edukatorów. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych bez konieczności wcześniejszych zapisów. Każdy kolejny warsztat będzie dotyczył innego zagadnienia.

Najmłodsi będą mieli okazję rozwinąć twórcze myślenie, poszukać własnej formy wyrazu, a czas spędzony w rodzinnej atmosferze dostarczy im nowych wspaniałych przeżyć i doświadczeń. Nieocenioną rolę w tym zakresie będą mieć również przygodowe place zabaw i cała edukacyjno-rekreacyjna strefa Parku 12 C w przestrzeni, którego zaplanowano realizację projektu.

Bieżące informacje na temat przebiegu projektu oraz harmonogram warsztatów będą dostępne na stronie: www.sztolnialuiza.pl oraz w mediach społecznościowych na profilu: @sztolnialuiza Nie może zabraknąć na nich również Ciebie! To będą kreatywne, twórcze i wspaniałe wakacje! Warsztaty są bezpłatne!

Harmonogram:

09.07.22 godz. 13.00 do 18.00:

Warsztat I – Lalka pończoszanka

Warsztat II – Podkładki pod kubki metodą decoupage

Warsztat III – Latawce

Warsztat IV –  Wielkoformatowa gra planszowa

16.07.22 godz. 13.00 do 18.00:

Warsztat I –  Makramowa bransoletka

Warsztat II –  Folk ramka ze zdjęciem

Warsztat III – Wianki

Warsztat IV –  Wielkoformatowa gra planszowa

23.07.22 godz. 13.00 do 18.00:

Warsztat I – Haft ludowy

Warsztat II –  Łapacze snów

Warsztat III – Kartka Quilling

Warsztat IV –  Wielkoformatowa gra planszowa

30.07. 22 godz. 13.00 do 18.00:

Warsztat I – Drewniana zabawka

Warsztat II –  Filcowa broszka z motywem ludowym

Warsztat III – Obraz folkowy

Warsztat IV –  Wielkoformatowa gra planszowa

06.08.22  godz. 13.00 do 18.00:

Warsztat I – Sznurkowa podkładka pod kubek

Warsztat II –  Słowiańska lalka motanka

Warsztat III – Torby na zakupy

Warsztat IV –  Wielkoformatowa gra planszowa

13.08.22 godz. 13.00 do 18.00:

Warsztat I – Szkatułka na biżuterię metodą decoupaga

Warsztat II –  Biżuteria z motywami ludowymi

Warsztat III – Tkana makatka na ścianę

Warsztat IV –  Wielkoformatowa gra planszowa

20.08.22 godz. 13.00 do 18.00:

Warsztat I – Lampiony

Warsztat II –  Pysslowa zawieszka

Warsztat III – Polsko ukraiński słownik obrazkowy scrapbooking

Warsztat IV –  Wielkoformatowa gra planszowa

27.08.22 godz. 13.00 do 18.00:

Warsztat I – Kurki i koguty

Warsztat II –  Breloczek z glinki polimerowej

Warsztat III – Folkowa biżuteria- korale

Warsztat IV –  Wielkoformatowa gra planszowa

03.09.22 godz. 13.00 do 18.00:

Warsztat I – Poduchy

Warsztat II –  Mój kraj moje miejsce – obraz na płótnie

Warsztat III – Kolczyki decoupage z motywem ludowym

Warsztat IV –  Wielkoformatowa gra planszowa

Projekt dofinansowany jest ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.