lato mlodych odkrywcow slider sztolnia

24 lipca na Parku 12 C Sztolni Królowa Luiza rozpocznie się kolejny wakacyjny projekt edukacyjny dla młodzieży. "Lato młodych odkrywców" to przede wszystkim mądra zabawa, doświadczanie i poznawanie świata podczas 12 warsztatów edukacyjnych i 5 wycieczek krajoznawczych po najciekawszych miejscach regionu, które odbywać się będą do końca września.

Projekt obejmuje realizację cyklu plenerowych warsztatów edukacyjnych oraz wycieczek krajoznawczych po województwie śląskim i dedykowany jest rodzinom z dziećmi ze środowisk polskich i ukraińskich. „Lato młodych odkrywców” to projekt o wymiarze głęboko edukacyjnym i krajoznawczym, skierowany gównie do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, zamieszkujących województwo śląskie.

Oprócz efektów edukacyjnych i krajoznawczych realizacja projektu będzie także miała znaczący wpływ na integrację pokoleń i przywracanie potrzeby spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i rówieśników, wyjścia poza mieszkanie czy świat wirtualny, w którym dzieci i młodzież w miesiącach pandemii spędziły większość czasu.

Ważnym elementem projektu jest także podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, zwłaszcza mieszkających w mieście, na terenie aglomeracji śląskiej.

W każdą Niedzielę aż do końca września w godzinach od 13.00 do 17.00, na odwiedzających Park 12 C Sztolni Królowa Luiza czekać będą bezpłatne warsztaty edukacyjne, które obejmowują bloki tematyczne związane z:

- eksperymentami chemicznymi, fizycznymi, przyrodniczymi,

- warsztatami plastycznymi, rękodzielniczymi i twórczymi,

- warsztatami ekologicznymi i edukacji ekologicznej,

- zajęciami poświęconymi kulturze polskiej i ukraińskiej, w tym również kulturze śląskiej,

a każdy z nich będzie dostosowany do różnych grup wiekowych dzieci biorących w nich udział.

Udział w "Lecie młodych odkrywców" to idealny sposób na rodzinne, kreatywne spędzenie czasu dla wszystkich tych, którzy spędzają tegoroczne lato w mieście.

Dodatkowo edukacyjna przestrzeń Parku 12 C wraz ze strefą gastronomiczną stanowi znakomite zaplecze do całodziennej, rodzinnej wycieczki edukacyjnej!

Projekt "Lato młodych odkrywców" sfinasowany został ze środków Fundacji ORLEN.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!