GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Piąta edycja Górniczego Miasta Dzieci, tematycznych półkolonii zorganizowanych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, dobiegła końca.

 

Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież zgłębiali wiedzę o przedsiębiorczości, ekonomii i możliwościach zarządzania własnymi finansami. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach, w ramach których dowiedzieli się na czym polegają wybrane zawody m.in. artysta, przewodnik turystyczny czy naukowiec. W trakcie półkolonii najmłodsi wzięli udział w podziemnych wycieczkach w kompleksie Sztolni Królowa Luiza oraz odwiedzili katowicki oddział Narodowego Banku Polskiego i Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

 

1

2 1

3

1 1

 

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu ze środków Narodowego Banku Polskiego, w ramach programu edukacji ekonomicznej. 

NBP

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logoJSW logo rs

logo skrconeHuta LabedylogoObszar roboczy 2db cargozielona dolina

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.