GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 
Tak! Mamy to!!
 
nagroda 2nagroda 1
 
Mamy przyjemność ogłosić, że nasza zrewitalizowana Wieża Ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2, nagrodzona została tytułem ,,Budowy Roku 2021” (nagroda I stopnia), w kategorii Obiekty przebudowane i rewitalizowane o wartości do 23 mln zł. 
 
Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji wieża ciśnień odzyskała dawny blask, z korzyścią dla najbliższego sąsiedztwa i regionu! Na nowo określono funkcję obiektu, przeznaczając wieżę na cele usługowe społeczne, edukacyjne, naukowe i kulturalne. Obecnie budynek wieży ciśnień jest jedną z ważniejszych wizytówek miasta.
 
👉 Ciekawostka! Wzniesiona w latach 1907 – 1909 wieża, mierzy 46 metrów i jest zakończona ośmioboczną kopułą wysokości 10 m, opartą na środkowym trzonie z klatką schodową i ośmiu podporach murowanych.
 
W tym miejscu warto przypomnieć, że wielkie otwarcie Wieży Ciśnień już 7 października br.!!

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiiblogo rslogoObszar roboczy 1 100MKiDNNIMiT

fortum 1 

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.