Muzeum Górnictwa Węglowegw Zabrzu, koordynator INDUSTRIADY 2023 informuje, że konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 14. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki został rozstrzygnięty.

Program tegorocznej INDUSTRIADY, wraz z obiektami Szlaku Zabytków Techniki, współtworzyć będą:

• Browar Mokrskich w Katowicach Szopienicach – obiekt zgłoszony przez BFC Nieruchomości Johann Bross;
  • Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu Zdroju – obiekt zgłoszony przez Miasto Jastrzębie Zdrój;
  • Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie – obiekt zgłoszony przez Gminę Miasto Pszów;
  • Marina Gliwice na Kanale Gliwickim – obiekt zgłoszony przez Excellent Agencję Promocyjno-Usługową Ewa Sternal;
  • Pałac Schoena w Sosnowcu – obiekt zgłoszony przez Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu;
  • Wieża wyciągowa w Porębie – obiekt zgłoszony przez Gminę Poręba.

Przypomnijmy, że tegoroczne industriadowe święto odbędzie się w sobotę, 17 czerwca pod hasłem „SZTUKA PRZEMYSŁU”.

Do zobaczenia na Szlaku!