Dwa należące do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu obiekty z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem. Dziś ogłoszono decyzję kapituły konkursu “Teraz Polska”. Sztolnia Królowa Luiza i Kopalnia Guido należące do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu znalazły się tym samym w gronie najlepszych polskich produktów i usług.

Organizowany od ponad 30 lat konkurs nagradza najlepsze na krajowym rynku produkty i usługi. Godło ,,Teraz Polska", to najbardziej rozpoznawalny, polski znak promocyjny.

- To dla nas ogromne wyróżnienie - mówi Bartłomiej Szewczyk, Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. - To potwierdzenie jakości świadczonych przez nas usług. Każdego dnia robimy wszystko, aby odwiedzający nas turyści wyjeżdżali z Zabrza zachwyceni naszym postindustrialnym dziedzictwem. I żeby również chętnie do nas wracali. Ta nagroda to powód do dumy, nie tylko dla nas, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu – dodaje Dyrektor Muzeum.

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest rozpoznawalne nie tylko na polskim, ale również europejskim rynku turystycznym. To bez wątpienia największy postindustrialny kompleks w Polsce. Każdego roku zabrzańskie podziemia odwiedzają setki tysięcy turystów. Oba nagrodzone obiekty to Pomniki Historii oraz gwiazdy Szlaku Zabytków Techniki. Oba znajdują się również na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH). W ostatnich latach zostały nagrodzone Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego roku. Sama Sztolnia otrzymała również dodatkowo prestiżową nagrodę Europa Nostra.

KAKA.media TERAZ POLSKA 2R3A8088
Fot. KAKA.media / Teraz Polska

KAKA.media TERAZ POLSKA 2R3A8352
Fot. KAKA.media / Teraz Polska

Wydobywamy atrakcje!

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza to ponad 10 kilometrów podziemnych tras turystycznych w autentycznych wyrobiskach oraz najdłuższy w Europie podziemny spływ łodziami. To także największy podziemny park maszyn górniczych i najgłębiej, bo aż 320 metrów pod ziemią, położony pub. Atrakcje te, w połączeniu z niepowtarzalną ofertą edukacyjną i eventową, sprawiają, że miejsce to nie ma swoich odpowiedników nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie.

Sztolnia Krlowa Luiza 1

Podwieszana kolejka w Kopalni Guido

Pełną ofertę turystyczną można znaleźć na stronie internetowej: https://podziemnaprzygoda.pl/