GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 
Barbrka MGW Hala Pogo Zabrze stycze 2024 fot. Pawe JaNic Janicki 277
 
Wczoraj w zabrzańskiej Hali Widowiskowo- Sportowej ,, Pogoń" odbyła się uroczysta Barbórka, której organizatorem było Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. ⚒
 
Na miejscu spotkali się pracownicy Muzeum i zaproszeni przedstawicie firm z którymi Muzeum od lat współpracuje, aby wspólnie świętować kolejny rok ciężkiej ale owocnej pracy. 
 
Barbrka MGW Hala Pogo Zabrze stycze 2024 fot. Pawe JaNic Janicki 032
 
Przybyłych Gości tradycyjnie przywitała Orkiestra Górnicza Muzeum Górnictwa Węglowego pod batutą Henryka Mandrysza. 
 
Barbrka MGW Hala Pogo Zabrze stycze 2024 fot. Pawe JaNic Janicki 004
 
Dyrektor Bartłomiej Szewczyk przypomniał o nagrodach jakie otrzymaliśmy w roku ubiegłym, a także o wielkim sukcesie jakim było wpisanie na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego ,,Tradycji Kulturowych Górniczych Orkiestr Dętych z Górnego Śląska". 
 
Pani Magdalena Szewczuk - Szturc, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim wręczyła pracownikom Muzeum, przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, medale za długoletnią służbę. 
 
Pani prezydent miasta Zabrze dr Małgorzata Mańka - Szulik, wręczyła listy gratulacyjne pracownikom Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu za pracę na rzecz Muzeum. 
 
Henryk Mandrysz - przedstawiciel depozytariuszy wpisu oraz osoby zaangażowane w cały proces otrzymali pamiątkowe potwierdzenie wpisu, a Prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, pan Piotr Buchwald przyznał odznaki i medale CSRG S.A za bycie Zasłużonym Ratownikiem Górniczym. 
 
 
Barbrka MGW Hala Pogo Zabrze stycze 2024 fot. Pawe JaNic Janicki 129
Barbrka MGW Hala Pogo Zabrze stycze 2024 fot. Pawe JaNic Janicki 188
Barbrka MGW Hala Pogo Zabrze stycze 2024 fot. Pawe JaNic Janicki 145
Barbrka MGW Hala Pogo Zabrze stycze 2024 fot. Pawe JaNic Janicki 196
 
W programie wydarzenia nie zabrakło oczywiście tradycyjnych akcentów - pochodu Lis Majora, ,,skoku przez skórę", pracowników najmłodszych stażem, czy wizyty Skarbnika. 
 
Barbrka MGW Hala Pogo Zabrze stycze 2024 fot. Pawe JaNic Janicki 275
 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.