Odwiedzając wystawę Carboneum zlokalizowaną w zrewitalizowanej przez Muzeum Wieży Ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2, koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepiku (nie tylko po pamiątkę!).

***

Znajdziecie tu dwanaście obrazów malarzy intuicyjnych z terenu Górnego Śląska przedstawiających różne budynki należące do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu tj. Sztolnia Królowa Luiza, zabytkowy budynek Muzeum przy ul. 3 Maja 19, Kopalnia Guido z Szybem Kolejowym, Wieża Ciśnień przy ul. Zamojskiego 2, Łaźnia Łańcuszkowa przy ul. Wolności 408.
Wystawa zatytyłowana Obiekty Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu będzie dostępna aż do 20 grudnia br. w godzinach otwarcia sklepiku.

***

Artyści biorący udział w wystawie to malarze nieprofesjonalni reprezentujący następujące grupy plastyczne: Andrzej Marcol, Józef Hetman, Danuta Karmańska,  Stowarzyszenie „Barwy Śląska”, Andrzej Sodowski, Stanisław Łakomy, Chorzowska Grupa Plastyczna „Krajcok ’12 oraz Stowarzyszenea Barwy Śląska, Jadwiga Borczuch, Marek Jednrysek, Bogusława Kuklińska ze Stowarzyszenia Artystycznego Faun-Art w Gliwicach, Jadwiga Fastnacht z Grupy „18 Obsydian”, Katarzyna Karkoła ze Stowarzyszenia Tarnogórskich Artystów Śląskich “STAŚ”, Arleta Skurska z Grupy Artystycznej Sztuka Bez Barier 14 oraz Stowarzyszenia „Barwy Śląska”.

IMG 0782

IMG 0777