GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Wreszcie nadszedł TEN dzień!

 

Już dziś - wszystkie programy, obiektów biorących udział w tegorocznej edycji INDUSTRIADY.

 

Koniecznie sprawdźcie, co tym razem w myśl motywu przewodniego ,,Po szychcie. Czas na fajrant!" przygotowało dla Was aż 40 obiektów! Gotowi na dzień pełen przygód, zabaw, niezwykłych opowieści i jak zawsze dobrej muzyki?

 

Przypominamy, że w tym roku spotykamy się 3 września. Czas zaplanować własną INDUSTRIADĘ!

 

Pełny program INDUSTRIADY 2022 dostępny TUTAJ.

 

poznaj program 800x600 1

 

plakat ok motoserce

 

17 września w zrewitalizowanej strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza spotkamy się na kolejnej edycji MOTOSERCA!!
Nowa lokalizacja, sprawdzony harmonogram 😉, ale najważniejsza jak zawsze będzie ZBIÓRKA KRWI!
 
Więcej informacji na naszym profilu na FB w wydarzeniu - https://www.facebook.com/events/379248170958181
 

Regulamin wydarzenia MOTOSERCE 2022

 

lato mlodych odkrywcow slider sztolnia

 

24 lipca na Parku 12 C Sztolni Królowa Luiza rozpocznie się kolejny wakacyjny projekt edukacyjny dla młodzieży. "Lato młodych odkrywców" to przede wszystkim mądra zabawa, doświadczanie i poznawanie świata podczas 12 warsztatów edukacyjnych i 5 wycieczek krajoznawczych po najciekawszych miejscach regionu, które odbywać się będą do końca września.

 

Projekt obejmuje realizację cyklu plenerowych warsztatów edukacyjnych oraz wycieczek krajoznawczych po województwie śląskim i dedykowany jest rodzinom z dziećmi ze środowisk polskich i ukraińskich. „Lato młodych odkrywców” to projekt o wymiarze głęboko edukacyjnym i krajoznawczym, skierowany gównie do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, zamieszkujących województwo śląskie.

 

Oprócz efektów edukacyjnych i krajoznawczych realizacja projektu będzie także miała znaczący wpływ na integrację pokoleń i przywracanie potrzeby spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i rówieśników, wyjścia poza mieszkanie czy świat wirtualny, w którym dzieci i młodzież w miesiącach pandemii spędziły większość czasu.

 

Ważnym elementem projektu jest także podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, zwłaszcza mieszkających w mieście, na terenie aglomeracji śląskiej.

 

W każdą Niedzielę aż do końca września w godzinach od 13.00 do 17.00, na odwiedzających Park 12 C Sztolni Królowa Luiza czekać będą bezpłatne warsztaty edukacyjne, które obejmowują bloki tematyczne związane z:

- eksperymentami chemicznymi, fizycznymi, przyrodniczymi,

- warsztatami plastycznymi, rękodzielniczymi i twórczymi,

- warsztatami ekologicznymi i edukacji ekologicznej,

- zajęciami poświęconymi kulturze polskiej i ukraińskiej, w tym również kulturze śląskiej,

a każdy z nich będzie dostosowany do różnych grup wiekowych dzieci biorących w nich udział.

 

Udział w "Lecie młodych odkrywców" to idealny sposób na rodzinne, kreatywne spędzenie czasu dla wszystkich tych, którzy spędzają tegoroczne lato w mieście.

 

Dodatkowo edukacyjna przestrzeń Parku 12 C wraz ze strefą gastronomiczną stanowi znakomite zaplecze do całodziennej, rodzinnej wycieczki edukacyjnej!

 

Projekt "Lato młodych odkrywców" sfinasowany został ze środków Fundacji ORLEN.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!

 

 

Piąta edycja Górniczego Miasta Dzieci, tematycznych półkolonii zorganizowanych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, dobiegła końca.

 

Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież zgłębiali wiedzę o przedsiębiorczości, ekonomii i możliwościach zarządzania własnymi finansami. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach, w ramach których dowiedzieli się na czym polegają wybrane zawody m.in. artysta, przewodnik turystyczny czy naukowiec. W trakcie półkolonii najmłodsi wzięli udział w podziemnych wycieczkach w kompleksie Sztolni Królowa Luiza oraz odwiedzili katowicki oddział Narodowego Banku Polskiego i Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

 

1

2 1

3

1 1

 

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu ze środków Narodowego Banku Polskiego, w ramach programu edukacji ekonomicznej. 

NBP

flaga

  

 

Dofinansowano ze środków finansowych
pochodzących z budżetu Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu własnego
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
pn. Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2022

 

 

Nazwa zadania: Konserwacja pomnika Braci Górniczej w Zabrzu

Wartość dofinansowania: 80 000,00

Całkowity koszt inwestycji: 95 000,00

 

Krótki opis zadania:

Przywrócenie pełnych walorów technicznych, estetycznych dziełu wybitnego polskiego rzeźbiarza Mariana Koniecznego i zapewnienie jego przetrwania poprzez przeprowadzenie specjalistycznych prac konserwatorskich.
Obecnie pomnik stanowi ważny element w przestrzeni publicznej miasta głównie ze względu na fakt, iż służy podtrzymywaniu pamięci związanej z górniczym dziedzictwem.

 

MKiDNMGWCentrum Rzeby Polskiej

 

 

 Z000369 mini

 Z000371 mini

 Z000372 mini

 

   

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiiblogo rslogoObszar roboczy 1 100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.