GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

banerek

 

UWAGA!

 

XI Konkurs Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza – Antropocen – człowiek i jego otoczenie. Od prehistorii do sztucznej inteligencji.

 

Szanowni Państwo,

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią COVID – 19 organizatorzy XI-go Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza informują, że wernisaż wystawy pokonkursowej dnia 02.06.2021 r. o godzinie 17:00 w Łaźni Łańcuszkowej, ul. Wolności 408 w Zabrzu, odbędzie się TYLKO DLA NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH UCZESTNIKÓW. Do osób nagrodzonych zostaną wysłane zaproszenia na wernisaż oraz zostaną one poinformowane telefonicznie. Pozostali uczestnicy konkursu będą mogli uczestniczyć w wernisażu poprzez platformę FB (relacja live w tym dniu) na profilu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz po wernisażu zostanie zamieszczony filmik z wydarzenia na stronie Muzeum i pozostałych stronach organizatorów. 

 

Kiedy? 02.06.2021 r. o godz. 17:00

Co? Wernisaż wystawy pokonkursowej XI Konkursu Antropocen człowiek i jego otoczenie. Od prehistorii do sztucznej inteligencji.

WAZNE! Przychodzą tylko osoby, które otrzymają zaproszenia i zostaną poinformowane telefonicznie.  

 

 

 

W konkursie poetyckim "Jeszcze będzie normalnie!?..." zorganizowanym w okacji XXVIII Tygodnia Ziemi, Jury konkursowe w składzie: Jerzy Makselon – Dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu, Urszula Potyka – Kierownik Działu Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz dr Adam Frużyński – przedstawiciel organizatora, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii uczniów klas I – V

  • I nagroda – Wiktoria Niewierowicz, Ogólnokształcącą Szkoła Baletowa w Bytomiu;
  • II nagroda – Zofia Kuśmierz, Zespół Szkół Podstawowych im. T. Kościuszki w Rększowicach;
  • III nagroda – Oliwia Maj, Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach Dziedzicach.

W kategorii uczniów klas VI – VIII
Jury przyznało trzy równorzędne nagrody dla

  • Aleksandry Kocot ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu;
  • Marka Malca ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lindowie;
  • Marii Witkowskiej ze Szkoły podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu.

Wyróżnienia

  • Laura Gleń ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnej;
  • Julia Kocot ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lindowie;
  • Inez Chrząszcz ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Bytomiu;
  • Marcelina Szydłak ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 w Gliwcach;
  • Pola Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pyskowicach. 

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych

  • I nagroda – Joanna Böhm z III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu;
  • II nagroda – Aneta Chłosta z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie;
  • II nagroda – Natalia Miśkiewicz z X Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach.

Wyróżnienia

  • Barłomiej Lipiec z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej;
  • Bartosz Opalla ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach;
  • Aleksandra Ziemniak z Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

W konkursie plastycznym dla dzieci przedszkolnych - "Czy wiecie, co powinno miec każde dziecko na świecie?" organizowanego w ramach XXVIII Tygodnia Ziemi, Jury konkursowe w składzie: Dorota Zbraniborska – zastępca dyrektora Przedszkola nr 34 w Zabrzu, Katarzyna Berus-Możdzeń – artysta plastyk, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Urszula Potyka – przedstawiciel organizatora, przyznało następujące nagrody:

 

Nagrody indywidualne:

  • nagroda – Lukrecja Banaś z Przedszkola Miejskiego nr 18 w Bytomiu;
  • nagroda – Karolina Jabłońska z Gminnego Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej;
  • nagroda – Lena Kozik z Przedszkola Miejskiego nr 18 w Bytomiu;
  • nagroda – Nadia Kowalczyk z Przedszkola w Kłomnicach;
  • nagroda – Nadia Gniozdorz z Przedszkola nr 25 w Zabrzu;
  • nagroda – Lena Krężelok z Przedszkola nr 4 w Cieszynie;
  • nagroda – Julia Puda z Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach Dziedzicach;
  • nagroda – Marcelina Błasiak z Gminnego Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej;
  • nagroda – Nikola Andrusiewicz z Przedszkola im. ks. J. Hojdysa w Międzybrodziu Żywieckim;
  • nagroda – Natalia Witkowska z Niepublicznego Przedszkola Calineczka w Sosnowcu.

Nagroda zbiorowa:

  • Przedszkole Publiczne nr 9 w Czechowicach Dziedzicach;
  • Przedszkole nr 5 w Ustroniu.

Gratulujemy!

 

 

W konkursie na plakat XXVIII Tygodnia Ziemi "Głodni Świata – Głodny Świat” 2021, Jury konkursowe w składzie: prof. Bogdan Król – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Urszula Wieczorek – Muzeum Miejskie w Zabrzu oraz Urszula Potyka – przedstawiciel organizatora przyznało następujące nagrody i wyróżnienia

 

Nagrody:

  • I nagroda – Sonia Klar, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach;
  • II nagroda – Wiktoria Cebulla, Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach;
  • III nagroda – Tomira Woźniak, Szkoła Podstawowa nr 7 w Czeladzi;
  • IV nagroda – Julia Pociecha, Szkoła Podstawowa nr 66 w Katowicach;
  • V nagroda – Emilia Młocek, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach.

Wyróżnienia:

  • Weronika Braun, Zespół Szkół nr 10, Szkoła Podstawowa nr P 27 w Zabrzu;
  • Sylwester Grudziecki, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach;
  • Kinga Kamińska, Zespół Szkół nr 10, Szkoła Podstawowa nr P 27 w Zabrzu;
  • Gracjan Pieczko, Zespół Szkół nr 10, Szkoła Podstawowa nr P 27 w Zabrzu;
  • Kamil Skwara, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach;
  • Wiktora Wojciechowska Mazur, Szkoła Podstawowa nr 66 w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Na posiedzeniu jury dla oceny prac w konkursie plastycznym na projekt naklejki "Siłacze – Zgniatacze" zorganizowanym w ramach XXVIII Tygodnia Ziemi, Jury konkursowe w składzie: Marta Unglik – zastępca naczelnika Wydziału Gospodarowania Odpadami UM Zabrze, Katarzyna Berus-Możdzeń – artysta plastyk Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Urszula Potyka – przedstawiciel organizatora, przyznało nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrody:

  • I nagroda – Dawid Oraczewski, Szkoła Podstawowa nr 34 w Chorzowie;
  • II nagroda – Julia Powiecka, Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 w Knurowie;
  • III nagroda – Amelia Makowska, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach;
  • IV nagroda – Aleksander Machoński, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zabrzu;
  • V nagroda – Marika Kapica, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach.

Wyróżnienia:

  • Michał Chmura, Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach;
  • Jakub Czarnik, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zabrzu;
  • Weronika Dubiel, Szkoła Podstawowa nr 10 w Jastrzębiu Zdroju;
  • Mateusz Kaźmierczak, Zespół Szkół nr 5 im. Jadwigi Markowej w Rudzie Śląskiej;
  • Wiktoria Kowolik, X LO w Katowicach;
  • Alicja Wyszomierska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach;
  • Nikola Stadnikiewicz, Zespół Szkół nr 5 im. Jadwigi Markowej w Rudzie Śląskiej;
  • Eryka Hałasa, Szkoła Podstawowa nr 5 w Katowicach.

Gratulujemy!

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiiblogo rslogoObszar roboczy 1 100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.