Dofinansowano ze środków finansowych

Wartość dofinansowania: 80 000,00

Całkowity koszt inwestycji: 88 887,00

Krótki opis zadania:

Przywrócenie pełnych walorów technicznych, estetycznych dziełu wybitnego polskiego rzeźbiarza Mariana Koniecznego i zapewnienie jego przetrwania poprzez przeprowadzenie specjalistycznych prac konserwatorskich.
Obecnie pomnik stanowi ważny element w przestrzeni publicznej miasta głównie ze względu na fakt, iż służy podtrzymywaniu pamięci związanej z górniczym dziedzictwem.

MKiDNMGWCentrum Rzeby Polskiej

Z000369 mini