GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu realizuje finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dwuletni program konserwacji należącego do zabrzańskiej placówki taboru kolejowego.

 

Obejmuje on konserwację parowozu wąskotorowego typu Las 47 oraz dwóch wąskotorowych wagonów kolejowych przeznaczonych do transportu węgla i drewna. Program konserwacji jest podzielony na dwa etapy, a zakończenie wszystkich prac przewidziane jest na 30 grudnia 2020 roku.

 

Całkowity koszt zadania wyniesie 248.981 złotych, a przyznana przez MKiDN dotacja opiewa na kwotę 63.500 złotych. Konserwację taboru kolejowego prowadzi wyłonione w wyniku przetargu konsorcjum firm PROGRETO, JUSTMAR z siedzibą w Chełmie Śląskim.

 

Więcej informacji o projekcie znajdziesz TUTAJ.

MK1

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan PGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW logo rs

logo skrcone

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.